خطوط خردایش معدن + نحوه راه اندازی

در این مقاله به توضیح خطوط خردایش معدن، اهمیت آن و تجهیزات مورد نیاز در هر خطوط خردایش معدن را مورد بررسی قرار می دهیم.

خطوط خردایش معدن + نحوه راه اندازی

سنگ‌های معدنی استخراج شده از معادن یا سنگ‌هایی که از رسوب رودخانه بدست می‌آیند، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار گرفته و نقش مهمی را در زندگی روزمره ما ایفا می‌کنند. این سنگ‌ها نمی‌توانند به صورت خام استفاده شوند و ناچارا باید ناخالصی‌های موجود در این سنگ‌ها، جدا شده و گرد و غبار همراه با آن‌ها هم از بین برود به این عمل خردایش معدن می گویند. علاوه بر این، این سنگ‌ها اغلب دارای اندازه بزرگی بوده و برای استفاده باید به قطعات کوچکی تبدیل شوند.

این عمل به وسیله دستگاه‌هایی به نام سنگ شکن انجام می‌گیرد که سنگ‌های ورودی را به قطعات ریز تبدیل کرده و آماده استفاده می‌کند. بسته به خروجی مورد نظر کارخانه، نوع چیدمان تجهیزات متفاوت خواهد بود اما معمولا مهم‌ترین تجهیزات برای راه اندازی خطوط خردایش معدن را می‌توان در دستگاه‌های زیر خلاصه کرد.

خطوط خردایش معادن
خطوط خردایش معادن از نمای دور

تجهیزات خطوط خردایش معادن:

  • سنگ شکن فکی: اولین سنگ شکنی که برای خرد کردن سنگ‌ها استفاده می‌گردد، سنگ شکن فکی است. این سنگ شکن تمام قطعات ورودی را با کمک فک ثابت و متحرک خود به قطعات ریزی تقسیم می‌کند.
  • سنگ شکن کوبیت: کوبیت یکی از محبوب‌ترین سنگ‌شکن های خطوط خردایش معادن است که خروجی سنگ شکن کوبیت سنگ‌هایی با ابعاد ۱۰ الی ۱۵ سانتی‌متر خواهد بود. مواد ورودی پس از اینکه توسط دهانه ورودی به محیط داخلی کوبیت راه پیدا کردند، با کمک چکش‌های نصب شده و ضربات آنان به قطعات کوچکی تبدیل شده و این عمل انقدر تکرار می‌شود تا سنگ به اندازه دلخواه برسد.
  • سرند: سرند وظیفه جداسازی ناخالصی‌ها را بر عهده دارد و به صورت گسترده در خطوط خردایش معادن، کارخانجات تولید چای، شن و ماسه، حبوبات و قهوه استفاده می‌شود. سرند در طبقات و ظرفیت‌های مختلفی تولید شده و هر خط تولید با توجه به میزان مواد اولیه خود، یکی از آن‌ها را خریداری می‌کند.
  • فیدر: فیدر مواد اولیه را به سمت سنگ شکن فکی و سنگ شکن هیدروکن هدایت کرده و وظیفه تغذیه کردن دستگاه‌ها را بر عهده دارد.
  • نوار نقاله: نوار نقاله جابجایی سنگ‌ها را سرعت بخشیده و امنیت بیشتری به خطوط خردایش هدیه می‌دهد. هر وسیله‌ای را می‌توان توسط نوار نقاله جابجا کرد بدون اینکه آسیبی به نیروی انسانی یا خود محصول وارد شود.

جهت کسب اطلاعات تکمیلی در مورد راه اندازی خطوط خردایش معادن با کارشناسان نوین ماسه ساز ارتباط برقرار نمایید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *