همانطور که می‌دانید این فرآیند با توجه به نیاز که معادن و یا کارخانه‌ها با توجه به نیازشان سفارش می‌دهند سرند در یک یا چند طبقه ساخته می‌شود. از دستگاه سرند در بخش‌های مختلف فرآوری جهت طبقه‌بندی و دانه‌بندی نمودن مواد خروجی و ورودی استفاده می‌شود که به طور معمول جهت مواد درشت دانه و برای طبقه‌بندی مواد ریز کمتر از ۵۰۰ میکرون از هیدروسیلکون‌ها می‌توان بهره برد. دستگاه سرند جایگاه ویژه و کاربردی در معادن و کارخانجات دارد، در معادن سرند جهت جداسازی کانی٬ها، شن و ماسه مورد استفاده قرا می‌گیرد. سرند برقی جایگزین الک یا سرند قرار گرفته و این تکنولوژی جدید باعث شده در هر ساعت چندین تن شن و ماسه به راحتی جداسازی شوند. نکته مهمی که دستگاه سرند می‌توان به آن اشاره کرد سرند برای جلوگیری از اتلاف انرژی و برای بالا بردن بازدهی تولید، ظرفیت و کیفیت تولید نیز استفاده می‌شود. برای اینکه شن و ماسه با ابعاد مشخص از جداسازی شوند سطح دستگاه سرند را شیبدار تولید می‌کنند. موتور الکتریکی سرند که باعث نیروی محرکه دستگاه می‌باشد، این کار را انجام می‌دهد.


سرند ارتعاشی نوعی دیگر دستگاه نام برده می‌باشد، این نوع از سرند از یک یا دو محور لنگر و وزنه‌های قابل تنظیم نصب شده و بر روی بلبرینگ‌های بسیار قوی دربرابر رطوبت و گرد و غبار ساخته شده‌است که ارتعاشات دایره‌ای شکل بدنه را به فنرهای مارپیچ مخصوصی منتقل می‌نماید، بدنه اصلی از فولاد مستحکم ساخته شده و قابلیت خوبی را برای نصب توری ایجاد کرده است که برای افزایش درصد تفکیک در دانه بندی مصالح، این نوع از سرند با شیب مناسب و متفاوت ساخته شده است.

دستگاه سرند ۴ طبقه ۶*۲: سرند ارتعاشی با ورق بدنه ۱۲ میل طبقات با لوله مانیسمان قطر ۹ سانتی متر و نبشی ۱۰ ساخته شده قطر شافت ۱۴۰۰ از نوع فولاد MO40 بلبرینگ ۲۲۳۲۶ طرح واسکازینی رمانی و الکتروموتور ۳۰ می‌باشد سرند ساخته شده در نوین ماسه ساز از با الگو تعریف شده طراحی و ساخته می‌شود.


ساختمان آهنی سرند ویبره ای دستگاه را از مقاومت بالای بدنه برخورد می‌کند، ورق‌های سرند بدون درز جوش از چدن قابل تعویض جهت تنظیم دامنه ارتعاش شفت تولید می‌شود.  فولاد آلیاژی سیستم کامل روانکاری و استفاده از وسایل آب بندی استفاده از رولبرینگ های دوبل بشکه ای برای حرکت دورانی نصب و تعویض سریع و آسان توری سرند با استفاده از کرپی طبقات ساخته شده از لوله مانیسمان برای کاهش بار و جلوگیری از شکست طبقات دستگاه


خروجی‌های سرند شاتونی در زیر آن و جدا از هم می‌باشند. با نصب در ارتفاع، تولیدات‌ آن همان مواد یا در معادن که (سنگ دانه‌) می‌باشد، در زیر ‌آن ذخیره شده و احتیاج به تعداد بالایی نوار نقاله جهت انتقال مواد تولید شده را ندارد. می‌توان آنرا بر روی سیلو قرارداد تا هم بار در آنها ذخیره شود و هم از گرد و غبار حاصل از ریزش کاسته شود. این امر تا ۸۵ درصد از غبار را کاهش می‌دهد.

خروجی هر سیلو را می‌توان به کیسه‌پرکن مجهز نمود و یا بوسیله نوار نقاله سیار مستقیم در ماشین بار گیری کرد.

تفکیک کردن یکدست سنگ‌دانه‌ها

تعمیر و تعویض قطعات، کم هزینه و سریع

تولیدی حداکثر به میزان ۲۰۰ تن در یک شیفت کاری

بهترین گزینه برای کارخانه‌های کوچک و متوسط


دستگاه سرند دوطبقه ۲*۶

دستگاه سرند سه طبقه ۲*۶

دستگاه سرند ساخته شده در نوین ماسه ساز سرند ۵ˣ۱.۵ دو طبقه، ۵ˣ۱.۵ سه طبقه، ۶ˣ۱.۵ دو طبقه، ۶ˣ۲ سه طبقه، ۶ˣ۲ چهار طبقه در انواع تسمه ای و گاردونی با یاتاقان گریسی و طرح واسکازین خور،  می‌باشد.