کانکیو منتل هیدروکن چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟
کانکیو منتل هیدروکن از قطعات پرکاربرد در هیدروکن است که در سه نوع منگنزی، منگنز مولیبدن بالا و یک مدل ویژه ساخته می‌شود. نوع منگنزی نسبت به سایر انواع سایش بالاتری دارد. فقدان مولیبدن در این نوع منجر به خوردگی بالای قطعه می‌شود. مولیبدن عنصری است که از خورده شدن قطعه جلوگیری می‌کند. در نوع مولیبدنی عموما از ۰.۳%، ۰.۵% و ۰.۸% مولیبدن استفاده می‌شود. هر چه درصد مولیبدن و منگنز بالاتر باشد، قطعه نسبت به سایش و خوردگی مقاوم‌تر است. نوع کانکیو منتل مورد استفاده در هر دستگاه هیدروکن به کاربرد آن و سنگ‌های معدن مورد نظر بستگی دارد. هر چه سنگ‌ها سخت‌تر باشند، کانکیو منتل با درصد منگنز و مولیبدن‌ بالاتر مناسب‌‌تر است. اگر چه درصد معمول منگنز در این قطعات ۱۲% است، با بالاتر رفتن سختی سنگ‌ها بهتر است این درصد تا ۱۴% افزایش یافته و حداقل مولیبدن مصرفی ۰.۵% تا ۰.۸% باشد.
نکته مهم دیگر در کانکیو منتل، نحوه تراش است. تراش باید با دقت بر روی این قطعه انجام شود به گونه‌ای که هیچ دو پهنی وجود نداشته باشد. زوایای تراش باید دقیق و استاندارد باشد. اگر تراش با دقت انجام نشود دستگاه با چند مشکل روبرو خواهد شد:
۱- سریع‌تر خورده می‌شود.
۲- تعبیه و جایگذاری کانکیو بر روی تاپشل به خوبی انجام نخواهد شد.
۳- تعبیه منتل بر روی هد سنتر به خوبی انجام نخواهد شد.
چه کانکیو منتل‌های برای استفاده مناسب‌تر هستند؟
دو محصول زیر که از مجموعه ما نیز قابل تهیه هستند از مرغوب‌ترین نوع کانکیو منتل هستند که پاسخ‌دهی خوب و مناسبی دارند:
• کانکیو منتل شرکت فولاد مازندران
• کانکیو منتل شرکت زد جی اس
بوش اکسنتریک هیدروکن چه زمانی مرغوب است؟
به طور کلی وزن استاندارد و ایده‌آل در بوش اکسنتریک و کنگره‌ای ۵۵.۵ تا ۶۰ کیلوگرم است. حداقل وزنی که یک قطعه بوش اکسنتریک باید داشته باشد، ۶۰ کیلوگرم است. برخی سازنده‌ها برای سودآوری بیشتر ۲ تا ۳ کیلوگرم از این وزن استاندارد کم می‌کنند. در ساخت این قطعه باید از برنج خالص و شمش نو استفاده شود. در این صورت عمر قطعه افزایش یافته و به ندرت داغ می‌کند. استفاد از مواد سوخته و یازیافتی میزان داغ کردن قطعه را بالا برده و از عمر آن را به شدت کم می‌کنند.
ویژگی‌های شفت استاندارد هیدروکن چیست؟
یکی از قطعاتی که استاندارد بودن آن اهمیت بسیار زیادی دارد، شفت هیدروکن است. این قطعه باید از آهن Mo40 اصفهان ساخته شود تا کارایی لازم، عمر بالا و سایش کم را داشته باشد. در برخی از این قطعات از آهن Mo40 اسفراین که سریع‌تر از بین می‌رود استفاده می‌شود. برخی شرکت‌ها از فولاد ۳۴۵ استفاده می‌کنند که کیفیت بسیار پایینی دارد.
دنده کرانویل پینیون مناسب چه نوع است؟
دنده کرانویل پینیون در انواع و جنس‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شود. در میان همه دنده کرانویل محسنی از دیگر انواع مرغوب‌تر و محبوب‌تر است. خوردگی این نوع بسیار پایین است و دنده‌های آن به ندرت از بین می‌روند.
نوع تراشکاری در هیدروکن چه اهمیتی دارد؟
تراشکاری وقتی با دقت بالا انجام شود، قطعات هیدروکن و در نتیجه خود دستگاه با مشکلات کمتری روبرو خواهد شد.
اهمیت سیستم روغنکاری خوب
پمپ روغن، شیربندی و قعطات تانک روغن‌کاری در مجموعه سیستم روغن‌کاری قرار دارند. مجموعه نوین ماسه ساز قطعات این مجموعه را در بالاترین میزان مرغوبیت برای جلوگیری از ایجاد هرگونه مشکل ارائه می‌کند؛ زیرا مهم‌ترین قسمت یک هیدروکن سیستم روغن‌کاری و خنک‌کننده‌های هیدروکن هستند.
ویژگی‌های خنک‌کننده هیدروکن عرضه شده چه اهمیتی دارد؟
خنک کننده هیدروکن این مجموعه معمولا ۱۸۸ لوله برنجی دارد که در هر شرایطی – حتی در شدیدترین میزان گرما – دستگاه را خنک نگه می‌دارد.